Holidays 0.28 - en to uk translation catalogue (16 entries)

note: New Year's Day.
en: Taom-baovao
uk: Новий рік

note: Women's Day.
en: Fetin'ny vehivavy
uk: Жіночий день

note: Martyrs' Day.
en: Fetin'ny mahery fo
uk: День мучеників

note: Easter Sunday.
en: Fetin'ny paska
uk: Великдень

note: Easter Monday.
en: Alatsinain'ny paska
uk: Великодній понеділок

note: Labor Day.
en: Fetin'ny asa
uk: День праці

note: Ascension Day.
en: Fiakaran'ny Jesosy kristy tany an-danitra
uk: Вознесіння Господнє

note: Whit Sunday.
en: Pentekosta
uk: Трійця

note: Whit Monday.
en: Alatsinain'ny pentekosta
uk: День Святого Духа

note: Mother's Day.
en: Fetin'ny reny
uk: День матері

note: Father's Day.
en: Fetin'ny ray
uk: День батька

note: Independence Day.
en: Fetin'ny fahaleovantena
uk: День незалежності

note: Assumption Day.
en: Fiakaran'ny Masina Maria tany an-danitra
uk: Внебовзяття Пресвятої Діви Марії

note: All Saints' Day.
en: Fetin'ny olo-masina
uk: День усіх святих

note: Republic Day.
en: Fetin'ny Repoblika
uk: День республіки

note: Christmas Day.
en: Fetin'ny noely
uk: Різдво Христове
