Holidays 0.37 - en to uk translation catalogue (15 entries)

note: New Year's Day.
en: Nytårsdag
uk: Новий рік

note: Maundy Thursday.
en: Skærtorsdag
uk: Великий четвер

note: Good Friday.
en: Langfredag
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter Sunday.
en: Påskedag
uk: Великдень

note: Easter Monday.
en: Anden påskedag
uk: Великодній понеділок

note: Great Day of Prayers.
en: Store bededag
uk: День загальної молитви

note: Ascension Day.
en: Kristi himmelfartsdag
uk: Вознесіння Господнє

note: Whit Sunday.
en: Pinsedag
uk: Трійця

note: Whit Monday.
en: Anden pinsedag
uk: День Святого Духа

note: Christmas Day.
en: Juledag
uk: Різдво Христове

note: Second Day of Christmas.
en: Anden juledag
uk: Другий день Різдва

note: International Workers' Day.
en: Arbejdernes kampdag
uk: День праці

note: Constitution Day.
en: Grundlovsdag
uk: День Конституції

note: Christmas Eve.
en: Juleaftensdag
uk: Святий вечір

note: New Year's Eve.
en: Nytårsaften
uk: Переддень Нового року
