Holidays 0.50 - en to da translation catalogue (16 entries)

note: New Year's Day.
en: Ukioq nutaaq
da: Nytårsdag

note: Maundy Thursday.
en: Sisamanngornermi illernartumi
da: Skærtorsdag

note: Easter Sunday.
en: Poorskimi
da: Påskedag

note: Easter Monday.
en: Poorskimi ullut aappaat
da: Anden påskedag

note: Great Day of Prayers.
en: Ulloq qinuffiusoq
da: Store bededag

note: Ascension Day.
en: Ulloq Kristusip qilaliarnera
da: Kristi himmelfartsdag

note: Whit Sunday.
en: Piinsip ullua
da: Pinsedag

note: Whit Monday.
en: Piinsip ulluisa aappaanni
da: Anden pinsedag

note: Christmas Day.
en: Juulli
da: Juledag

note: Second Day of Christmas.
en: Juullip aappaa
da: Anden juledag

note: International Workers' Day.
en: Sulisartut ulluat
da: Arbejdernes kampdag

note: Christmas Eve.
en: Juulliaqqami
da: Juleaftensdag

note: New Year's Eve.
en: Ukiortaami
da: Nytårsaften

note: National Day.
en: Ullortuneq
da: Nationaldag

note: Good Friday.
en: Tallimanngorneq ajortorsiorneq
da: Langfredag

note: Epiphany.
en: Mitaarneq
da: Helligtrekongersdag
